czyszczenie hal produkcyjnych

Profesjonalne czyszczenie hal produkcyjnych

Czyszczenie strumieniowo-ścierne metodą sodowania pozwala szybko i skutecznie usunąć wszelkie zabrudzenia z kamienia, cegły, drewna, stali, a także aluminium, tworzyw sztucznych i gumy. Metoda jest ekologiczna i bezpieczna. Stosuje się ją między innymi podczas czyszczenia hal produkcyjnych.

Czyszczenie hal metodą sodowania – na czym to polega?

Technologia SodaBlast Systems (metoda sodowania) została wynaleziona w Stanach Zjednoczonych. Pozwala na dokładne czyszczenie hal produkcyjnych. Skutecznie i szybko usuwa zabrudzenia – podobnie jak metoda piaskowania – z tym że nie niszczy materiału. Nic więc dziwnego, że czyszczenie strumieniowo-ścierne często nazywa się metodą bezinwazyjną. Granulki sody wydobywające się ze zbiornika z wężem ciśnieniowym uderzając o powierzchnię, są w stanie oczyścić każdy element hali.

Główne zalety czyszczenia hal strumieniowo-ściernego metodą sodowania

Czyszczenie strumieniowo-ścierne metodą sodowania ma wiele zalet. Dlatego warto wykorzystać tę technologię podczas czyszczenia hal produkcyjnych. Przede wszystkim soda techniczna, która stosowana jest podczas zabiegu, jest bezpieczna zarówno dla człowieka, jak i środowiska. Poza tym z uwagi na to, że bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie, jako płyn doskonale ulega rozproszeniu pod wpływem ciśnienia. Kolejną zaletą tej nowoczesnej metody jest chociażby to, że pozwala na precyzyjne usuwanie starej farby z powierzchni hali.

Sodowanie hal produkcyjnych

Hale produkcyjne mogą być mocno zabrudzone różnymi substancjami. Dlatego wymagają solidnego czyszczenia. W tym wypadku bardzo dobrze sprawdza się metoda sodowania. Z uwagi na to, że soda jest bezpieczna pod każdym względem dla człowieka, można ją wykorzystać do czyszczenia hal produkcyjnych, a także znajdujących się w nich maszyn przeznaczonych do produkcji czy pakowania. Metoda ta może jednocześnie posłużyć do usuwania zabrudzeń z taśm transportowych, silosów oraz magazynów. Sodowanie hal produkcyjnych zapewnia satysfakcjonujący efekt, a usługa ta wiąże się ze stosunkowo niewysokimi kosztami.