czyszczenie hal produkcyjnych i przemysłowych

Konstrukcje stalowe to jedne z podstawowych elementów w budownictwie. Cenione są za swoją dużą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Niestety, są one również podatne na korozję, spowodowaną zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. W firmie Budgem, skutecznie radzimy sobie z tego typu problemami. Dzięki świadczonym przez nas usługom piaskowania, jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć konstrukcje stalowe przed trwałym uszczerbkiem.

Piaskowanie konstrukcji stalowych – co to takiego?

Piaskowanie konstrukcji stalowych to proces, który polega na oczyszczaniu powierzchni stalowych elementów przy użyciu specjalnego strumienia drobinek piasku. Ta technika jest często stosowana w celu usunięcia rdzy, starej farby, zanieczyszczeń, a także przygotowania powierzchni do malowania czy powlekania. Drobninki piasku są wyrzucane pod wysokim ciśnieniem za pomocą specjalnej dyszy piaskarki, dzięki czemu docierają do wszystkich zakamarków konstrukcji i skutecznie usuwają niepożądane substancje z powierzchni stalowej. Niezwykle ważne jest, aby po procesie piaskowania, jak najszybciej zabezpieczyć oczyszczoną powierzchnię stalową przed negatywnymi skutkami warunków atmosferycznych. Po piaskowaniu, powierzchnia staje się szorstka, co poprawia przyczepność nowej powłoki ochronnej czy warstwy farby.

Jak wygląda proces piaskowania konstrukcji stalowych?

Zabieg piaskowania konstrukcji stalowych jest procesem wieloetapowym.

  • Przygotowanie – przed rozpoczęciem procesu piaskowania konstrukcje stalowe muszą być odpowiednio przygotowane. Oznacza to usunięcie z nich wszelkich elementów, które mogłyby zostać uszkodzone podczas piaskowania, takich jak gumy, plastiki czy szkło.
  • Piaskowanie – właściwe piaskowanie polega na użyciu specjalnej maszyny – piaskarki, która wyrzuca pod wysokim ciśnieniem strumień drobinek piasku. Te drobinki skutecznie usuwają z powierzchni stalowej rdzę, stare powłoki farby oraz inne zanieczyszczenia.
  • Kontrola jakości – po zakończeniu procesu piaskowania, powierzchnia stalowa jest dokładnie sprawdzana. Jeżeli na powierzchni występują jakiekolwiek nierówności lub resztki zanieczyszczeń, proces piaskowania jest powtarzany.
  • Zabezpieczenie – po piaskowaniu powierzchnia stalowa musi być jak najszybciej zabezpieczona przed wpływem warunków atmosferycznych. Stosuje się do tego specjalne farby lub powłoki antykorozyjne, które skutecznie chronią stal przed rdzą.

Cały proces wymaga precyzyjnego wykonania i zastosowania odpowiednich technik, aby zapewnić skuteczne zabezpieczenie konstrukcji stalowych.

Piaskowanie konstrukcji stalowej – czy warto?

Dzięki wszechstronności osiąganych rezultatów proces piaskowania jest szeroko stosowany w różnych sektorach przemysłu. Piaskowanie znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest oczyszczenie lub wygładzenie powierzchni – nie tylko metalu, ale również drewna, stali, kamienia, tworzyw sztucznych czy aluminium. Piaskowanie umożliwia uzyskanie znacznie gładziej powierzchni w porównaniu do szlifowania, a także umożliwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Jest to technika często wykorzystywana do usuwania rdzy, szczególnie w przemyśle motoryzacyjnym – z elementów karoserii czy felg, ale również z innych części maszyn przemysłowych. Dzięki piaskowaniu można skutecznie oczyszczać konstrukcje metalowe i stalowe, takie jak bramy czy ogrodzenia. Umożliwia ono także efektywne usunięcie starych warstw farb, lakierów i innych powłok. Znajduje zastosowanie również w obróbce przedmiotów ozdobnych, umożliwiając uzyskanie dowolnej faktury. Jest to również skuteczna metoda przygotowywania powierzchni do malowania i zabezpieczania jej przed korozją.

Piaskowanie konstrukcji stalowych Rzeszów

Piaskowanie konstrukcji stalowych to usługa świadczona przez naszą firmę rzetelnie i terminowo. Współpracujemy z klientami o różnym profilu działalności, w tym także z dużymi przedsiębiorstwami. Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące procesu piaskowania gorąco zachęcamy do nawiązania kontaktu. Z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług piaskowania na terenie Rzeszowa i okolic.