montaż instalacji odgromowej, przeglądy techniczne budynków

Przygotowaliśmy ofertę prac remontowo-budowlanych na wysokości (wykorzystujemy techniki alpinistyczne) specjalnie dla spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych. Naszym głównym terenem działania jest miasto Rzeszów i okolice, ale realizujemy również zlecenia w innych regionach kraju.

Przeglądy techniczne budynków, kominów i wież

Obecne prawo budowlane nakłada na właściciela lub zarządcę danego obiektu budowlanego obowiązek wykonywania okresowych przeglądów technicznych. Przeglądy techniczne wykonywane są w celu utrzymania obiektów budowlanych w odpowiednim stanie tak by nie zagrażały one życiu lub zdrowiu mieszkańców.

Przegląd techniczny budynku obejmuje ocenę elementów konstrukcyjnych i instalacji, które są narażone na negatywne wpływy czynników środowiskowych oraz na potencjalne uszkodzenia podczas użytkowania obiektu. Kontrolowane są także instalacje i urządzenia służące do ochrony środowiska, jak również instalacje gazowe, elektryczne, piorunochronowe, oraz przewody kominowe – dymowe, spalinowe i wentylacyjne. Niezmiernie ważne jest również ocenienie wyglądu zewnętrznego budynku, jego estetyki oraz otoczenia, co stanowi istotny element kontroli, który często jest pomijany. Zgodnie z przepisami budowlanymi, właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany do przeprowadzenia również takiej kontroli estetycznej. Przegląd techniczny obiektu budowlanego może być wykonany jedynie przez wykwalifikowane osoby. W przypadku wykrycia usterek w trakcie kontroli zarządca zobligowany jest do naprawy ich.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem posiadamy w ofercie usługi dla spółdzielni mieszkaniowych. W ramach oferowanych usług wykonujemy przeglądy techniczne budynków, uszczelniamy dylatacje wielorodzinnych budynków mieszalnych za pomocą mas plastycznych i pianki poliuretanowej nakładanej techniką natryskową. Pianka pozwala wyeliminować problem mostków termicznych, ponieważ produkt w płynnej konsystencji dociera nawet do najtrudniej dostępnych miejsc szczelnie je wypełniając. Naprawiamy i wymieniamy rynny lub rury spustowe, montujemy i demontujemy instalacje odgromowe oraz montujemy i demontujemy specjalistyczne zabezpieczenia przeciwko ptakom. Uzupełnienie oferty stanowi szybka likwidacja zagrożeń. Nasi pracownicy usuwają odpadające gzymsy, sople i nawisy śnieżne, które mogłyby stanowić zagrożenie dla mieszkańców lub przechodniów.

Montaż instalacji odgromowej

Instalacje odgromowe są nieodłącznym elementem wyposażenia instalacyjnego większości obiektów budowlanych. Instalacja odgromowa to zintegrowana sieć metalowych przewodów, które są zamocowane na budynku i uziemione. Ich głównym celem jest absorpcja energii wyładowań elektrycznych i odprowadzanie jej do gruntu. Pioruny, charakteryzujące się ogromną siłą oraz temperaturą dochodzącą do 1500 stopni Celsjusza w swoim wnętrzu, mogą powodować poważne zniszczenia – począwszy od zagrożenia zdrowia lub życia organizmów żywych, aż do destrukcji mienia i przerw w dostawie podłączonych usług. Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane instalacje odgromowe w znaczny sposób ograniczają ryzyko szkód jakie powstają w wyniku wyładowania atmosferycznego. Instalacja odgromowa zapewnia również bezawaryjne działanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które znajdują się na terenie danego obiektu.

Rodzaje instalacji odgromowej:

– instalacja aktywna

– instalacja tradycyjna

Elementy instalacji odgromowej:

– zwody

– przewody odprowadzające

– zacisk probierczy

– instalacja uziemiająca

Zajmujemy się montażem, projektowaniem oraz remontami instalacji odgromowych. Wykonując naszą usługę stawiamy nacisk na dokładność wykonywania instalacji. Montaż instalacji odgromowej zawsze jest zgodny z obowiązującymi normami oraz z wysokiej jakości materiałów posiadających atest.

Remont pokrycia dachowego

Przeglądy techniczne budynków to nie jedyna usługa jaką wykonujemy w ramach współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Kolejną usługą w ofercie naszej firmy jest malowanie elewacji i dachów oraz kompleksowe remonty pokryć dachowych wykonanych z pap termozgrzewalnych.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zapewniamy kompleksowe wsparcie remontowe dla spółdzielni mieszkaniowych zarządzających budynkami mieszkalnymi. Wszystkie przeglądy techniczne budynków oraz prace wykonujemy za pomocą certyfikowanego sprzętu do technik alpinizmu przemysłowego. Dbamy, aby rozkład lin i innych zabezpieczeń do zjazdu nadmiernie nie obciążał elewacji oraz nie narażał jej na szkody. Zlecenie nam remontu elewacji lub dachu gwarantuje szybsze i tańsze wykonanie prac niż w przypadku korzystania z usług przedsiębiorstw wykorzystujących tradycyjne rusztowania do prac na wysokościach.

Nasz sprzęt nie zajmuje miejsca wokół budynków, w mniejszym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańcom i pozwala sprawnie wykonywać nawet najtrudniejsze prace w bardzo trudno dostępnych miejscach. Dbamy nie tylko o profesjonalizm, ale i najwyższą estetykę wykonywanych prac.

Kompleksowe wsparcie dla spółdzielni mieszkaniowych – przeglądy techniczne budynków, prace remontowe (remont pokrycia dachowego, montaż instalacji odgromowej), malarskie i konstrukcyjne na najwyższym poziomie.